لطفا چند لحظه صبر کنید...
ورود اعضا
قبلا در هپیلی ثبت نام نکرده ایید؟ثبت نام کنید.
لطفا صبر کنید
صفحه اصلی دانستنی ها لگو - خلاقیت بدون مرز

لگو - خلاقیت بدون مرز

سرگرمی‌های کودکان با گذشت زمان، شکل مدرن‌تری به خود گرفته‌اند. برخی از اسباب بازی‌های این روزها، تا سالها قبل، وجود خارجی نداشتند. ولی در این میان هستند اسباب‌ بازی‌هایی که به واسطه نبوغ و خلاقیتِ طراحی شده برای آنها، نسل به نسل منتقل می‌شوند و از والدین به فرزندان به ارث میرسد که گل سر سبد آنها لگو است.

تاریخچه لگو

گروه لگو در سال ۱۹۳۲ توسط اوله کیرک کریستیانسن تاسیس شد. امروزه نسل سوم از خانواده کریستیانسن، کنترل این شرکت را در اختیار دارند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر بیلوند دانمارک قرار دارد.

کلمه لگو از دو کلمه Leg و Godt به معنای بازی خوب است و معنی جمع آوری و خوب جفت شدن را نیز می دهد.

تولید لگو

قطعات لگو با دقت بسیار بالا و با خطایی کمتر از ۲ میکرومتر تولید می‌شوند به گونه ای که محصول تولید شده در سال ۱۹۶۳ با لگویی که امسال تولید می‌شود، جفت می‌شوند. از هر ۱میلیون قطعه ساخته شده شاید تنها 18 قطعه فاقد استاندارد های لازم باشد.

از سال 1963 لگو از پلیمری بسیار با استحکام و ضد ضربه که معمولا در قطعات الکترونیکی و برخی قطعات ماشین استفاده می شود ساخته شده است. لگو با ایجاد برجستگیی ها و فرو رفتگی ها روی آجرهایش توانست به محبوبیت خاصی برسد. قطعات ساخته شده توسط لگو براحتی در هم جفت می شوند تا لذت بیشتری را در فرد بوجود بیاورد.

شرکت لگو به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین شرکتهای تولید کننده اسباب بازی فکری در دنیا فعالیت دارد که تنوع بسیاری از لحاظ ظاهری، گروه های مختلف مشاغل و مقاطع سنی دارد.

دستاوردهای لگو

نکته بسیار مهم در هنگام بازی با لگو، نمو خلاقیت و درگیری فکری است که در هر رده سنی این مهم رخ می دهد. امروزه هنرمندان بزرگی دست به خلق آثار هنری بزرگ با قطعات لگو زده اند. لگو تولد ۸۰ سالگی خود را جشن گرفت و روند تبدیل شدن از یک شرکت کوچک در دانمارک، به سومین شرکت تولید کننده اسباب بازی در دنیا را به خوبی طی کرده است. شرکتی با ۱۰٫۰۰۰ کارمند و چندین و چند کارخانه در اروپا و خارج از اروپا.

شعار لگو: این تخیل است، بنابراین هیچ مرزی وجود ندارد.

فروشگاه اینترنتی اسباب بازی هپیلی

1396/10/21

محصولات مشابه